media.gsi-baltikum
» » Ареа - Се Што Сакам Си Ти
Ареа - Се Што Сакам Си Ти album

Ареа - Се Што Сакам Си Ти album

 • Performer: Ареа
 • Genre: Rock / Pop
 • Title: Се Што Сакам Си Ти
 • Released: 2008
 • Style: Pop Rock
 • Country: Macedonia
 • MP3 version size: 1110 mb
 • FLAC version size: 1126 mb
 • Other: AHX MP4 DTS APE AC3 RA MP2
 • Rating: 4.2
 • Votes: 851

Description

Complete your Ареа collection.

Chromatic Point album; Zlaten Presek 2012 Dushko Ichev (Pero) - Keyboard Alen Spasevski (Alien) - Bass Viktor Trajanovski (Tolo) - Guitar Vlatko Gjorgievski.

Прашај си и кажи си се што сакаш.

Започнав да пишувам затоа што не сакавте да ме слушнете. Сега читајте ме, зошто нема да зборувам!

Chords for Колку ми значиш - Ареа(стихови) with capo transposer, play along with guitar, piano, ukulele & mandolin.

Label: Avalon Produkcija ‎– CD037 Type: CD, Album, Cardboard Sleeve Country: Macedonia Date of released: 2008 Category: Rock, Pop Style: Pop Rock.

Artist: Area (Macedonia) (Ареа). Song: Kaj što si ti (Кај што си ти) 2 translations. Translations: Croatian, English. Proofreading requested. Kaj što si ti (Кај што си ти). Долго патувам и не знам како застанав. се чувствувам ноќва како крадец. преку облаци од чадови те замислувам. се нижат мисли како ланец. Очи отворам, се прашувам каде сум јас. море од илузија ме лаже. и се прашувам дали не е бесмислено. во својот живот да си странец. Само прости ми, долго, долго не сфатив. заборавив дека сум ти драга. а и сите мои сни во заборав паднаа

Леле од Возбуда, -не знам што да ти напишам. Сакам да ти кажам дека, те разбирам. Не си ласкај, не сум некоја пто сака да те Ебе Сакам да ти кажам дека се соживувам со тебе. Мајка ми, - е невработена. Плачам, увек кога ќе ја чујам "Да Покета" Едвај, крај со крај спајаме. Татко ми Стечаец, -во Железара е. Е затоа ја сакам "Што кур бараш ти со мене" Бившиот го прашвам: "Што кур бараш ти со мене"? Намазано лигле што не разбира Прет година дена му раскинав, и сеуште ме напиња (Те Сакам). Приказна раскажана од Збор до Збор многу Прашања.

Tracklist Hide Credits

1 Фреквенција На Љубовта
2 Знам
3 Се Што Сакам Си Ти
4 Вода
5 Не Е Фер
6 Дали Можеш
Drums – Garabet Tavitijan
7 Вистински
8 Дали Ти Се Допаѓам
9 Рашири Крилја
10 Дај Ми Ја Ноќта

Companies, etc.

 • Recorded At – Studio Klinika
 • Mixed At – Studio Klinika

Credits

 • Arranged By, Producer, Mastered By, Sound Designer, Music By – Ивица Брчиоски*
 • Lyrics By – Ружица Милошеска Брчиоска*
 • Photography By – Владимир Павловски - Тегла*

Notes

Sponsored by Tobacco.

Barcode and Other Identifiers

 • Matrix / Runout: АВАЛОН 037

Other versions

Category Artist Title (Format) Label Category Country Year
CD037 Ареа* Се Што Сакам Си Ти ‎(CD, Album, Car) Avalon Produkcija CD037 Macedonia 2008